Kilka rzeczy, o których za często zapominamy.

z perspektywy licealistki…

Wielu z nas poszukuje siebie, szczęścia, miłości, czy nawet sensu życia. Wielu z nas już to odnalazło, ale ma czasem problemy z realizacją swoich celów. Każdy ma czasem chwilę zwątpienia, nieszczęścia czy jakiś niedający się wyjaśnić dół, którego po prostu nie da się od siebie odpędzić. Ale oto sekret szczęśliwego życia, oto kilka rzeczy, które sprawią, że już nigdy nie zwątpisz w siebie i już nigdy nie będziesz czuł się bezsilny w stosunku do swojego szczęścia. Wystarczy, że będziesz pamiętać o paru rzeczach…

Lenistwo jest złe.

Oczywiście bez przesady, można czasem trochę poleniuchować, ale niech nie będzie to nasz jedyny sposób spędzania czasu. No chyba, że nie mamy żadnych aspiracji, wtedy nie polecam dalszego czytania tego tekstu. Lenistwo, mimo że słodkie, jest naszym największym wrogiem. Skutecznie demotywuje nas i sprawia, że wszystko odkładamy na później. Jeśli chcemy coś w życiu osiągnąć to, raz na jakiś czas, warto się przemóc i wziąć do roboty. Bo kiedy jeśli nie teraz?

Odkładanie rzeczy na jutro jest okej.

Pod warunkiem, że nie trwa wiecznie. Odkładanie rzeczy na później jest elementem racjonalnego gospodarowania czasem. Nie można w ciągu dwóch godzin nauczyć się geografii, biologii, chemii, historii, napisać trzech wypracowań na polski i odrobić 20 zadań z matematyki. Myślmy racjonalnie i…

Nie bierzmy na siebie zbyt dużo.

Dodatkowy polski, matematyka, angielski, wos, 5 godzin tańców w tygodniu, pilates co wtorek, 3 olimpiady w tym roku i dodatkowy projekt edukacyjny? To chyba trochę za dużo jak na przeciętnego ucznia. Należy mierzyć wysoko, ale nie przytłaczajmy się.

Sen jest ważny.

Oczywiście poglądy na tę kwestię są bardzo różne, ale wiele badań dowiodło już jak ważny jest sen dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego, jak się zgadzam z tym w 100% i dlatego staram się poświęcać na sen przynajmniej 7 godzin w ciągu nocy. To czas kiedy wszystko (wiedza!) układa się w naszej głowie i odpoczynek dla umysłu.

To TWOJE życie.

I to TY decydujesz jak ono będzie wyglądać. Masz wpływ na rzeczy istotne – kim zostaniesz w przyszłości, z kim się zaprzyjaźnisz, za kogo wyjdziesz, ile będziesz mieć dzieci, i błahe – co zjesz na obiad, ile wydasz na kawę, czy odrobisz pracę domową i czy nauczysz się do sprawdzianu. To są tylko i wyłącznie TWOJE decyzje. Oczywiście niektóre z nich, wbrew naszej woli, są uzależnione od czynników zewnętrznych, ale nie znaczy to, że nie powinniśmy dążyć do osiągania naszych celów.

Kto jeśli nie my i kiedy jeśli nie już?

Ten cytat z piosenki zespołu Lilly Hates Roses świetnie oddaje kolejną rzecz, która przychodzi mi do głowy. Chcesz coś zmienić? Zrób to! Bo kto jeśli nie ty? No i kiedy jeśli nie teraz? Oznacza to mniej więcej tyle, że jesteśmy w stanie zrobić o wiele więcej niż myślimy, ale często brakuje nam motywacji, jakiegoś impulsu, ale na to też jest rada…

Zmotywuj się!

Łatwo powiedzieć trudniej zrobić? Możesz sobie to wmawiać, ale wiesz jak to się nazywa? Lenistwo! Temu poświęcę nawet oddzielny post, bo motywacja jest ważna.

alicjadominika

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s